Monday 22. 1.
CANCELLED - PLEASE
19:30, Big Hall
temporarily not available

info

Co byste si s sebou vzali z hořícího domu? Co je to nejcennější, co máte? K čemu máte vázanou nejsilnější citovou vzpomínku?

To jsou otázky, které si klade inscenace Please, která je spojením nového cirkusu a alternativního divadla a zabývá se vztahem člověk k věcem kolem něj.

Jedinečné spojení Trygveho Wakenshava a Filipa Zahranického je impulsem režisérky Jany Stárkové. Ta je současně šéfkou produkční platformy Špatné divadlo, které tvoří krom pohybových (Suburbia, Ana) a novocirkusových (Labavo) představení, autorské experimentální inscenace (Ó). Trygve a Filip se tak poprvé objeví společně na jevišti v projektu, který bude hodně formován divadelním zázemím, ze kterého přicházejí jak režisérka, tak i scénografka Natálie Rajnišová. Chceme najít společný jazyk i přes rozdílné backgroundy a jiné tvůrčí přístupy, abychom společně vytvořili něco neotřelého, milého a zábavného jak pro diváky, tak pro nás.

Hlavním tématem projektu Please je specifický vztah k věcem které máme kolem sebe a jejichž význam nestojí mnohdy na jejich funkčnosti, ale na našem emočním vztahu k dané věci. Spíše než co je jaká věc nás zajímá co daný předmět představuje a jak se proměňuje na základě toho, jak se k němu vztahujeme.

“Ceci ce n'est pas une pipe” napsal kdysi René Magritte k obrazu dýmky, čímž slovy “Toto není dýmka” zpochybnil to, co vidíme. Marcel Duchamp vystavil pisoár a pojmenoval toto dílo Fontána. Roland Barthes popisuje v knize Říše znaků nespočet předmětů a jejich funkci, jež je však navázána na nějaký další význam, na nějaký další smysl. V Please věci hromadíme, hledáme jejich smysl a hledáme cesty, jak věci nechat jít jejich vlastní cestou.

Režie: Jana Stárková
Performeři: Trygve Wakenshaw, Filip Zahradnický
Scénografie, kostýmy: Natálie Rajnišová
Hudba: Ian Mikyska
Produkce: Tomáš Sosna, Špatné divadlo
Koprodukce: Palác Akropolis


 
Recommended