Wednesday 24. 1.
Tantehorse ► Light in the Darkness (Čechová + Vizváry)
19:30, Big Hall
temporarily not available

info

Tantehorse: Light in the Darkness / Miřenka Čechová a Radim Vizváry

Hlavním impulsem Light in the Darkness byla myšlenka vytvořit náročný kompoziční celek, který by odrážel bohatství mimického divadla, ve všech jeho různorodých podobách. Jedná se o mimořádné, teatrálně expresivní zpracování vysoce výtvarných obrazů smrti, lásky a pekla, v čele s technicky precizním tělesným vyjádřením, využívajícím kromě techniky současného mimu a tance, též objekty, loutky a masky. Tvůrci se inspirovali Dantovým Peklem, úryvky z Markýze de Sada, stejně jako duchovním přesahem Bachovy Umění fugy.

Poetika celého díla jde od surrealismu a dekadence přes prvky rokoka a manýrismu, až po výjevy připomínají první obrazy Salvadora Dalího, Giorgia De Chiraca nebo filmy Jana Švankmajera, Ingmara Bergmana či Petera Greenawaye.

Jedná se o ojedinělý počin dvou renomovaných tvůrců, choreografů, režisérů a performerů, Miřenky Čechové a Radima Vizváryho, kteří se po desetileté odmlce vrací na společné jeviště.

Z ohlasů:

„Pokud bych psal jen jednoslovné hodnocení, řekl bych: “úžasné.“ Justin Schneider, DC Metro (Washington DC)

„Prokofiev řekl, že mrtví nedokáží tančit, když slovně vyjádřil pochyby nad závěrem svého baletu Romeo a Julie. Ale zřejmě netušil o čem hovoří.“ Sarah Kaufmann, Washington Post

„Ztělesňují pokladnici fyzicky expresivního divadelního umění“, Sarah Halzack, Washington Post

Kredity:

Autoři a performeři: Miřenka Čechová, Radim Vizváry

Režijně-dramaturgická spolupráce: Petr Boháč

Hudba: Matouš Hekela

Scéna a kostýmy: Lucia Škandíková, Petra Vlachynská

Light design: Martin Špetlík, Jiří Šmirk

Produkce: Jan Honeiser


 
Recommended