Sunday 15. 9.
TANTEHORSE ► STRACHY
18:30, Big Hall
temporarily not available

info

Performativní přednáška mapuje mocenské společenské vztahy, strachy, které z nich vyplývají a možnosti, jak tyto strachy překonat jinak než celkovou ochablostí a naučenou bezmocí. Využívá inspirací ze současné kulturní reality a konkrétně zkoumá strategie odporu, úniku, tvarování a subtilních forem odvahy.

Filosofka Alice Koubová a performerka Miřenka Čechová se setkávají ve sdílení obecných myšlenek i konkrétní zkušenosti, jak vykročit ze vzorců naučených mocenských vztahů. Jak nepropadnout do lhostejnosti nebo poslušnosti podmíněné strachem? Udělat relativně neviditelný, ale nečekaný krok proti moci může být stejně náročné jako postavit se před většinu a promluvit. Proč je takový čin náročný a životodárný zároveň? Kde k takovým krokům najít vnitřní zdroje? Jaká je šance na úspěch? Bude to někoho zajímat? Jakou sílu nabízí v této věci kultura a umělecký zážitek? Performativně – hudebně – výtvarná zkušenost, která vyzývá diváka k zaujmutí aktivního postoje a vytváří možnost fyzicky zakusit okamžik překonání osobního diskomfortu v rámci bezpečného prostoru umění.

Koncept, performance: Miřenka Čechová, Alice Koubová

Hudba: Martin Tvrdý

Vizuální design: Eva Chudomelová

Lightdesign: Daniel Kozlík

Produkce: Jakub Urban

Projekt vznikl za podpory hl. města Praha, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, Paláce Akropolis, za podpory programu Strategie AV21 „Odolná společnost pro 21. století.“ Premiéra byla součástí projektu Beuys will be Beuys Goetheho instututu v Bratislavě


 
Recommended