Friday 31. 3.
Synkro /UK | Pantha Du Prince afterparty
22:00, Small hall
temporarily not available

info

Manchesterského producenta jménem Synkro (vl. jménem Joe McBride) za dekádu a půl jeho působení na klubové scéně zařazovali novináři do drum'n'bassu, dubstepu, IDM či post-dubstepu, jeho tvorba se ale vymyká snadnému nálepkování a překračuje i hranice tanečního funkcionalismu. Jeho snové, náladově emotivní skladby čerpají inspiraci z širokého spektra postupů od jazzu přes soul až po techno a hojně využívají samplování. Právě díky nim bývá často Synkrova tvorba popisována jako „elektronická hudba s duší“.

Joe McBride hrál od mládí na bubny a prošel si několika kapelami, než ho pohltila elektronická hudba. Jako Synkro se zjevil na manchesterské scéně v roce 2007, kdy vydal svůj debutový singl pro label Smoking Sessions. Jeho rané tracky navazovaly na halucinogenní dubstepový sound producentů jako jsou Burial či Skream, neobvyklé beatové synkopace ale zároveň prozrazovaly, že Synkro vyrostl na drum'n'bassu. Ten začal do jeho nahrávek více pronikat na přelomu tisíciletí, kdy spolupracoval s představiteli subžánru autonomic jako jsou dBridge nebo ASC. Od roku 2012 působil také jako součást dua Akkord.

Synkro má na svém kontě kolem čtyřicítky singlů, EPček či splitů a také 2 regulérního dlouhohrajícího alba Changes a Images na labelu Apollo (pobočka slavných R&S), které vyšly v 2. polovině minulé dekády. Od roku 2018 však jeho tvorbu najdete hlavně na jeho labelu Synkro Musik, kde kromě kovových beatů a atmosférického ambientu se projevuje Synkrova fascinace starými analogovými syntezátory a psychedelickou hudbou vůbec. Poslední roky se však také věnuje svému novému obchodu SK1 Records, který nabízí jak nové, tak raritní tituly z oblasti elektronické hudby.


 
Recommended