Wednesday 17. 4.
BÁRA ZMEKOVÁ - KŘEST ALBA + support ► Steven Johnston (Damask Rose)
19:30, Big Hall
temporarily not available

info

Bára Zmeková – křest nové desky

“Soul trip”, “poezie v hudbě”, ale i “to je snad poprvé, co jsem se sjel hudbou.” Tak popisují posluchači koncerty Báry Zmekové, skladatelky a zpěvačky s nezaměnitelným projevem, která se ve svých písních s autorskými českými texty pohybuje mezi jazzem, folkem, klasickou hudbou a jemnou elektronikou. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a klavírní hru střídá se syntezátory.

Za sebou má úspěšnou desku “Lunaves” (Tranzistor, 2019), za níž získala dvě nominace na ceny Anděl v kategoriích Objev roku a Sólová interpretka, album remixů “Lnvs Rmxd”, album “Live at Gong”, které vyšlo jako záznam koncertu na festivalu Colours of Ostrava v roce 2022 a pozornost si získala také v zahraničí v rámci vystoupení na Womex 2020 nebo během svého tour v Kanadě. Nyní přichází s novým, v pořadí již třetím studiovým albem “Jediný na světě”, které bylo natočeno v budově gotického dvojčete v Úštěku a ve studiu Jámor a vyjde na jaře 2024 u domácího labelu Tranzistor.

Dlouhé zimní noci, které Bára strávila sama s historickým pianem Steinway & sons 1892 a syntezátorem Arturia Polybrut ve staré gotické stavbě, se do alba značně propsaly. Nečekejte však monotónní meditační večírek. Bára Zmeková se svou kapelou představí album v plné parádě ve zcela speciálním složení a s hudebními hosty.

Steven Johnston (Damask Rose)

Potulný písničkář, zamyšlený pozorovatel dění kolem a citlivý autor s neobyčejným pohledem na svět. To je Steven Johnston, zpěvák, kytarista, pianista, jehož cesta křížem krážem zavedla až do Brna, kde se setkal s producentským duem Pavel Šmíd & Vojtěch Svatoš. Společně natočili debutové album Damask Rose a dali tak vzniknout stejnojmenné kapele, s níž Steven Johnston právě pracuje na druhé studiové nahrávce.

Nekonečným zdrojem hudební, textařské ale i spirituální inspirace je pro něj cestování světem, navázaná přátelství, výzvy spojené s komunikací a mezilidskou interakcí, trable se sebevyjádřením, pečené brambory, lidé, kteří věří sami v sebe a nedělají si moc z toho, co si o nich myslí ostatní. Osamělost, knihy, let ptáků, formace mraků nad mořem a v dálce nad obzorem, statistiky a seznamy, heroické činy na poli lidských práv a kočky a psy.


 
Recommended